
E-praca dla Mazowsza
Projekt „E-praca dla Mazowsza” nr FEMA.06.05-IP.02-04D7/24 jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus na podstawie umowy nr FEMA.06.05-IP.02-04D7/24-00 z Województwem Mazowieckim reprezentowanym przez Zarząd Województwa Mazowieckiego, w imieniu którego działa Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, Priorytet VI Fundusze Europejskie dla aktywnego zawodowo Mazowsza; Działanie 6.5 Wsparcie dla pracodawców i pracowników; Typ projektu: Wsparcie pracodawców z sektora prywatnego we wprowadzaniu pracy zdalnej.
OKRES REALIZACJI PROJEKTU: od 1 października 2024r. do 30 czerwca 2026r.
Cel główny projektu: wzrost adaptacyjności i rozwój min. 20 przedsiębiorstw z sektora prywatnego (MŚP) oraz ich pracowników, w województwie mazowieckim (region Mazowiecki regionalny) poprzez implementację pracy zdalnej dla 50 pracowników (w tym 28 kobiet, 22 mężczyzn) w okresie od 01.10.2024r. – 30.06.2026r., co przyczyni się do stworzenia zdrowego i dobrze dostosowanego środowiska pracy.
Cele szczegółowe projektu:
1) Wdrożenie, w okresie realizacji projektu, pracy zdalnej w co najmniej 20 podmiotach sektora prywatnego (MŚP) posiadających siedzibę (filię, delegaturę, oddział) w województwie mazowieckim, w mieście Radom, bądź gminach Iłża, Ciepielów, Rzeczniów, poprzez dofinansowanie kosztów związanych ze stworzeniem, wyposażeniem oraz utrzymaniem 50 stanowisk pracy zdalnej.
2) Poprawa sytuacji zawodowej 50 osób (28K i 22M) w wieku do 30 r.ż. lub które ukończyły 50 lat, pozostających bez zatrudnienia, zamieszkujących na obszarze województwa mazowieckiego (region Mazowiecki regionalny), należących do grup defaworyzowanych, tj. opiekunowie osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, osoby z niepełnosprawnościami, osoby bezrobotne, osoby w wieku poprodukcyjnym, osoby z kategorii NEET, poprzez uzyskanie w okresie realizacji projektu zatrudnienia u pracodawców, którzy zostali objęci wsparciem w zakresie organizacji miejsca pracy zdalnej.
Grupa docelowa:
Wsparcie skierowane jest do co najmniej 20 mikro, małych i średnich przedsiębiorców, spełniających kryteria określone dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w art.2 załącznika I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014, posiadających siedzibę (filię, delegaturę, oddział czy inną prawnie dozwoloną formę organizacyjną działalności podmiotu) na obszarze realizacji projektu (województwo mazowieckie – miasto Radom oraz gminy: Iłża, Ciepielów, Rzeczniów) oraz 50 osób przyjmowanych przez nich do pracy zdalnej.
Warunkiem przyznania dofinansowania dla pracodawców i przedsiębiorstw sektora MŚP jest utrzymanie zatrudnienia na utworzonym miejscu pracy zdalnej przez okres minimum 12 miesięcy (w pełnym wymiarze czasu pracy) lub 18 miesięcy (w połowie wymiaru czasu pracy) od dnia podjęcia zatrudnienia na utworzonym w ramach projektu miejscu pracy zdalnej. Wsparcie udzielane przedsiębiorcom stanowi pomoc de minimis udzielaną na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów prawa.
W ramach projektu wsparciem objętych zostanie 50 osób do 30 r.ż. i po 50 r.ż., które zostaną przyjęte do pracy zdalnej, zatrudnione na podstawie umowy o pracę, które w dniu przystąpienia do projektu będą osobami niebędącymi w zatrudnieniu, z grup defaworyzowanych, tj. będą należeć do co najmniej jednej z grup:
– osoby z niepełnosprawnościami,
– osoby bezrobotne,
– osoby w wieku poprodukcyjnym,
– osoby z kategorii NEET,
– opiekunowie osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu
W ramach projektu, na dofinansowane stanowisko pracy nie mogą zostać zatrudnione osoby spełniające powyższe warunki, które były w okresie ostatnich 3 miesięcy przed przystąpieniem do projektu, zatrudnione u pracodawcy, u którego zorganizowane zostanie miejsce pracy zdalnej. Wsparciem w ramach projektu mogą zostać objęte wyłącznie osoby wykonujące pracę w formie pracy zdalnej przez minimum 50% czasu w pracy.
Zakres wsparcia oferowanego w ramach projektu obejmuje:
– Dofinansowanie na organizację miejsca pracy zdalnej nie przekraczające 6-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w dniu zawarcia umowy obejmujące: zapewnienie sprzętu, koszty instalacji, serwisu, eksploatacji i konserwacji sprzętu, zapewnienie pomocy technicznej pracownikom, pokrycie kosztów mediów.
– Refundację części kosztów ponoszonych na wynagrodzenie pracownika zatrudnionego na nowoutworzonym stanowisku pracy zdalnej w wysokości minimalnego wynagrodzenia i składki na ubezpieczenie społeczne oraz składki w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych przez okres 3 miesięcy.
Główne rezultaty:
– stworzenie 50 stanowisk pracy zdalnej i utrzymanie ich przez min. 12 miesięcy (w przypadku zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy) lub 18 miesięcy (w połowie wymiaru czasu pracy),
– podjęcie zatrudnienia przez 100% uczestników projektu.
Wartość projektu: 1 783 351,20 PLN
Dofinansowanie: 1 515 848,52 PLN
w tym wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 1 515 848,52 PLN
Zapraszamy do udziału w projekcie!
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Rekrutacja UP prowadzona będzie w II edycjach:
I nabór – 01.10.2024r. do 30.11.2024r. lub do wyczerpania miejsc w naborze,
II nabór – 01.02.2025r. do 31.03.2025r. lub do wyczerpania miejsc w naborze.
Rekrutacja dla pracodawców prowadzona będzie w sposób ciągły, zgodnie z zapotrzebowaniem w okresie 01.10.2024r. – 30.04.2025r. Rekrutacja będzie prowadzona na terenie woj. mazowieckiego w miejscach realizacji projektu, w oparciu o Regulamin projektu.
Kryteria stosowane w rekrutacji uczestników (wymagane do zakwalifikowania się do udziału w projekcie):
- wiek – do 30. r.ż. lub po 50. r.ż. (oświadczenie UP w formularzu zgłoszeniowym, potwierdzone okazanym dowodem tożsamości),
- miejsce zamieszkania na obszarze woj. mazowieckiego (oświadczenie UP)
- pozostawanie bez zatrudnienia (oświadczenie UP oraz zaświadczenie z ZUS/PUP),
- osoba należąca do co najmniej jednej z poniższych grup: – opiekunowie osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu (orzeczenie o niepełnosprawności os. zależnej, dok. poświadczający o stanie zdrowia lub opinia),
– osoby z niepełnosprawnościami (orzeczenie o niepełnosprawności),
– osoby bezrobotne (zaświadczenie z PUP/ZUS lub potwierdzenie z PUE ZUS),
– osoby w wieku poprodukcyjnym (oświadczenie UP i okazanego dowodu tożsamości),
– osoby z kategorii NEET (oświadczenie UP dotyczące nieuczestniczenia w kształceniu/szkoleniu, wieku oraz okazanie dowodu tożsamości, a także zaświadczenie z ZUS)
Kryteria premiujące stosowane przy rekrutacji UP:
– kobieta + 2pkt
– osoba z kategorii NEET +3pkt
– osoba bezrobotna +3pkt
– opiekun osoby zależnej +5pkt
– osoba z niepełnosprawnościami +5pkt
Kryteria stosowane w rekrutacji pracodawców:
- podmiot spełniający kryteria określone dla MMŚP zawarte w art. 2 zał. I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 (weryfikowane na podstawie oświadczenia osoby upoważnionej),
- posiadanie siedziby, oddziału, filii, delegatury lub innej prawnie dozwolonej formy org. działalności na obszarze realizacji projektu (weryfikowane na podstawie CEIDG lub KRS),
- pracodawca zobowiązuje się do utrzymania zatrudnienia na utworzonym miejscu pracy zdalnej przez okres min.12 lub 18 miesięcy (w zależności od wymiaru pracy) (weryfikowane na podstawie oświadczenia osoby upoważnionej).
Dokumenty rekrutacyjne znajdują się w zakładce: DOKUMENTY DO POBRANIA.
Dokumenty należy złożyć osobiście/drogą pocztową na adres biura projektu:
Piotr Matysiak EL-TRANS
ul. Stefana Żeromskiego 94 lok. 219
26-600 Radom
DOKUMENTACJA REKRUTACYJNA DLA PRACODAWCÓW:
Załącznik 1 – Wniosek o refundację
Załącznik nr 2 – Specyfikacja wydatków
Załącznik nr 4 – Oświadczenie pracodawcy
Załącznik nr 5 – Oświadczenie pracodawcy o otrzymanej pomocy
Załącznik nr 6 – Oświadczenie pracodawcy
Załącznik nr 7 – Klauzula informacyjna
DOKUMENTACJA REKRUTACYJNA DLA UCZESTNIKÓW:
Formularz zgłoszeniowy E-praca dla Mazowsza